TANULMÁNYOK

1997 - 2002 Magyar Képzõművészeti Egyetem, Szobrász tanszék –Farkas Ádám osztály

           2002 Szobrászművész diploma

1999 –2002 Magyar Képzõművészeti Egyetem, Tanárképző tanszék

           2002 MKE, Művészeti rajz- művészettörténet tanári diploma

1992 - 1996 Képzõ és Iparmûvészeti Szakközép Iskola , szobrász szak

                   –Meszlényi János osztály

 

TANÍTÁS

2005 - 2010 APOLKA MŰVÉSZETI ISKOLA és MŰHELY; Művészeti vezető,

                    szobrászat, rajz, anatómia tanár

2003 - 2005 Corvin Rajziskola; szobrászat, rajz, anatómia tanár

 

SZERVEZETI TAGSÁG

2010-           Képző és Iparművészek Szövettsége

2003-           Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete

2000-           Magyar Szobrász Társaság

 

 TISZTSÉGVISELÉS

2012-           Magyar Szobrász Társaság vezetőségi tagja

 

DÍJAK

2013           Munkácsy Mihály Díj

2011           Szolgálatteljesítés közben elhunyt európai rendõrtisztek emlékmû pályázata,

                   – I. Díj  Hága, Hollandia

2008           Haydn-Esterházy emlékmű pályázat, Fertõd, Baráz Tamással – I. Díj

2007           MOL LUB emlékmû pályázat, Almásfüzítõ – I. Díj

2005           I. Nemzetközi Szilikátművészeti Triennálé, Kecskemét – II. Díj

                   IV. Kõ Kisszobor és Szobrászrajz Biennálé, Rákoshegy – MSZT Díja 

                   II. Világháborús emlékmű pályázat, Bp. XVIII. kerület Budapest Galéria – II. Díj

2004- 2007 Derkovits Gyula, állami képzõmûvészeti ösztöndíj

2001           II. Kõ Kisszobor és Szobrászrajz Biennálé Rákoshegy 2001 – I. Díj

                   XIII. „Arcok és Sorsok” Országos Portré Biennálé, Hatvan – I. Díj

2000           Honvédelmi Minisztérium (Millennium 2000, HM) – Nívó Díj

 

EGYÉNI  KIÁLLÍTÁSOK

2013           Novi Sad;  Gallery SANU, (SRB)

2013           Budapest; Galéria’13

2012           Budapest; HAP Galéria

2010           Budapest; Erlin Galéria

2008           Balassagyermat, Szerb templom

                   Budapest, Budapest Galéria, Térrészlet

2005           Budapest, Plein Art, 7. Kortárs Mûvészetek Fesztiválja

                   Kaposfüredi Szoborpark és Galéria, Baráz Tamással

2004           Budapest, Kék Iskola Galéria

                   Budapest, KUSZA

2003           Budapest, Erdõs Renée ház

2002           Hatvan, Moldvay Gyõzõ Városi Galéria

2000           Budapest, MKE, Kálvária

1999           Budapest, Podmaniczky Terem

1996           Szombathely, Utca Galéria

 

CSOPORTOS  KIÁLLÍTÁSOK (válogatott)

2013 Tsinandali; Tsinandali Museum,"Dialogue with Emperor Qin EU and China  

         Sculpture Show" (GE)

         Budapest, ArtMarket;  SCULTURE program

         Budapest, MKIST „Kis szobrok- Nagy álmok”

         Tallinn, Észtország, ”Dialogue with Emperor Qin- EU and China Sculpture show” (EST)

         Budapest, Nemzeti Táncszínház, Szobrászrajz kiállítás, MKISZ

         Szentendre, Művészet Malom, BUDAPEST ART EXPO FRISS VI.

         Fiatal Képzőművészek Nemzetközi Biennáléja

2012 Szentendre, Művészet Malom, II. Szobrászati Biennálé, Tér>pontok
         Budapest, Forrás Galéria; „összetartozunk” 

          Suzhou, China, "Dialogue with Emperor Qin- EU and China   

          Sculpture Show" (CH)

          Heilongjiang, Heilongjiang Art Museum, China, "Dialogue with Emperor Qin -EU and    

          China Sculpture Show"

2011 Xi’an, Shanxi Art Museum, "Dialogue with Emperor Qin- EU and China Sculpture
          Show” (

2011 Bukarest, Magyar Intézet, MSZT  (RO)

         Kecskemét, III. Nemzetközi Szilikátművészeti Triennálé

         Schönbrunni kastély MKISZ, (A)

2010 Budapest, Plein Art, XII. Kortárs Mûvészetek Fesztiválja

         Szeged; Móra Ferenc Múzeum, vár; Kortárs Magyar Szobrászat

         Budapest, Csepel Galéria; Fenséges és irónikus – Paizs László emlékezetére

         Római Magyar Akadémia,

         „L’Arte Futurismo Ieri –Costruttivisno – Post Geometria – Arte Industriale Oggi”, (I)

         Miskolc, Városi Galéria, MSZT

         Dunaszerdahely, KMG Szobrászati anyagának kiállítása, (SLO)

2009 Budapest, Plein Art, XI. Kortárs Mûvészetek Fesztiválja

         Szentendre, Művészet Malom, I. Szobrászati Biennálé, – Dedukció

         Budapest; Laborcz Terem, Kö Kisszobor és Szobrászrajz Biennálék Díjazottjai

         Körmend; Kortárs Magyar szobrászat

         Kaposfüred, Kaposfüredi Szoborpark és Galéria, Szilikát a Szobrászatban

         Dunaújváros, Art-Indrustriel 2009

         Ubon Ratchathani National Museum, (T)

2008 Kecskemét, II. Nemzetközi Szilikátművészeti Triennálé

2007 Pécs, XX. Pécsi Kisplasztikai Biennálé

         Budapest, Ernst Múzeum, Derkovits ösztöndíj beszámoló kiállítás

         Szentendre, Művészet Malom, MSZT – Mágia

2006 Pécs, Pécsi galéria, Magyar Szobrász Társaság kiállítása

         Budapest, Ernst Múzeum, Derkovits ösztöndíj beszámoló kiállítás

         Dunaszerdahely, Magyar gyûjtemény, (SLO)

         Budapest, Erdõs Renée ház, Fa kisszobor és Szobrászrajz Biennálé

         Esztergom, Rondella, „szobrok és Kisplasztikák”, MSZT

         Szombathely, Fõ tér, köztéri szobor kiállítás,MSZT

         Budapest, Csepel galéria VI. Csepeli mûvészeti biennálé

         Budapest, KOGART Haraszty Édeske gyűjteménye

2005 Budapest, Csepel Galéria, „Ókor”

         Budapest, Ernst Múzeum, Derkovits ösztöndíj beszámoló kiállítás

         Kecskemét, I. Nemzetközi Szilikátművészeti Triennálé

         Pécs, XIX. Pécsi Kisplasztikai Biennálé Budapest

         Csepel, Csepeli Nemzetközi Acélszobrászati Fesztivál

         Budapest, Kispesti Vigadó Galéria, „Csak Bronzból” MSZT

         Büdelsdorf, KiC Nord Art, (D)

         Budapest, Rákoshegy; IV. Kõ Kisszobor és Szobrászrajz biennálé

         Szombathely, Március 15. tér, MSZT köztéri kiállítása

         Budapest, Budapest Galéria, Nemzetközi Kerámia Stúdió kiállítása

         Trenton, MSZT, (USA)

2004 Budapest, Duna Galéria, MAOE  

         Pécs, XVIII. Pécsi Kerámia Biennálé

         Budapest, Erzsébet tér, EU köztéri szobor kiállítás – MSZT

         Körmöcbánya, „Szlovák – Magyar Határesetek az éremmûvészetben, (SLO)

         Veszprém, Csikász Galéria, MSZT

         Kaposfüred, Kaposfüredi Galéria, MSZT

         Budapest, Árkád Galéria, „Határesetek az éremmûvészetben”

         Szombathelyi Képtár, „X.” MSZT

         Budapest, Csepel Galéria, V. Csepeli mûvészeti Biennálé

         Budapest, Nádor Galéria, „Művészet- Pénz- Művészpénz”

2003 Budapest, Vigadó, MSZT

         Pécs, XVIII. Pécsi Kisplasztikai Biennálé

         Sopron, XIV. Országos Érembiennálé Sopron

         Budapest, Műcsarnok, Plastica Dreams

         Hatvan, Városi galéria, XIV. „Arcok és Sorsok” Portré Biennálé

         Budapest, „Kis szobrok – nagy grafikák”, MSZT

         Párizs, „Határesetek az éremmûvészetben”, (F)

2002 Szentendre, Budapest Art Expo Friss 2002

2001 Budapest, VI. Országos Szobrászrajz Biennálé

         Budapest, Műcsarnok, Szobrászaton innen és túl

         Budapest, Kõ kisplasztika és szobrászrajz biennálé 2001

         Kaposvár, Kaposfüredi Galéria és Szoborpark – MSZT

         Budapest, Mindenmás – MSZT

         Budapest, Fû, Fa, Virág– MSZT

         Hatvan, Városi galéria, XIII. „Arcok és Sorsok” Portré Biennálé

2000 Szentendre, Budapest Art Expo Friss 2000

         Gyöngyös, Arcok és sorsok 

         Budapest, Stefánia palota, Honvédelem a képzõmûvészetben, – Millennium – 2000

         Dobrinj, polgármesteri hivatal (CR) 

         Budapest, Csepel galéria, III. Csepeli Képzõművészeti Biennálé

1999 Temesvár, Student Fest, (R)

         Hatvan, Városi galéria, XII. „Arcok és Sorsok” Portré Biennálé

1998 Budapest, VSZM, „4-en”

 

NEMZETKÖZI  SZIMPÓZIUMOK

2009      4th International Wax Sculpture Event, Ubon Ratchathani (T)

2008      Kecskemét, Nemzetközi Kerámia Stúdió – Meghívott Mester

2003      Terra Nuova Kerámia Szimpózion, Siklós

2001      Rieka – Dobrinj, (CRO)

1999      Temesvár, Student Fest (RO)